O NAS

Reportaż

Na rynku wędkarskich imprez po Covidzie znowu mamy prawdziwy wysyp zawodów wędkarskich.

Większe łodzie, kolorowe stroje, teamy i wędkarze głodni sukcesów są zapraszani w coraz to inne miejsca, do wzięcia udziału w rywalizacji. Przeważnie są to zawody bez dalszych konsekwencji…wyniki nagrody tu i teraz i….spotykamy się w przyszłym roku, ja natomiast chciałbym zaproponować coś dla bardziej wymagających.

Po 10-ciu latach w kadrze narodowej, 4-krotnym mistrzostwie Polski, zawodach międzynarodowych, organizacji największych jak do tej pory zawodów wędkarskich w Polsce z łodzi, zebrałem ogrom doświadczenia w tej dziedzinie.

Przyszłość zawodów wędkarskich – sędziowanie on-line

W tym czasie tworzyłem moją autorską aplikację xtramarlin.pl. Jest to narzędzie do sędziowania poprzez użycie smartfonów.

Zawodnicy i kibice dostają wyniki online, ze zdjęciami każdej złowionej ryby do wglądu, a organizatorzy oszczędzają czas i kasę. Ryby nie są przetrzymywane w siatkach i praktycznie od razu wracają do wody. Do tego tworzymy dla innych cykle zawodów, których punkty aplikacja przelicza z każdą złowioną rybą, a klasyfikację mamy gotową od razu czy to sezonową czy każdą inną.

Jako ciekawostkę dodam, że w tym roku będąc w Irlandii miałem okazję oceniać złowione ryby jednocześnie na zawodach w Norwegii, Belgii i dwóch w Polsce co na pewno jest zdarzeniem wyjątkowym na skalę europejską.

Do tej pory sędziowaliśmy zawody spinningowe, ale przystosowanie aplikacji do innej dyscypliny nie stanowi problemu. Być może jeżeli zajdzie taka potrzeba skorzystają z tej możliwości zawodnicy feedera, surfcastingu, czy miłośnicy zawodów karpiowych.

Liga wędkarska i cykl zawodów

Z mojej pasji zawodów wędkarskich zrodziło się sporo pomysłów, które w tej chwili chciałem połączyć w całość i tak powstała Warmińsko-Mazurska Liga MLS. Jest to cykl zawodów w naszym regionie, w którym prowadzimy punktację każdych zawodów, ale również i całoroczną. Chciałbym żeby wisienką na torcie była rywalizacja miedzy klubowa, która w Polsce właściwie umarła, a szkoda…

Do tego celu stworzyliśmy dedykowaną stronę internetową www.mlsfishing.pl gdzie tworzymy swojego rodzaju bazę danych. Przedstawiamy zawodników i sponsorów, wyniki i statystyki.

Zawodnicy tworzą własne profile, które również będą rozwijane o dodatkowe funkcje, nad którymi cały czas pracujemy.

Jest to coś co na całym świecie funkcjonuje znakomicie, a więc dlaczego nie u tu? Nadszedł czas na nasze podwórko.

Do tego dorzucamy filmy, wywiady z zawodnikami czy zdjęcia, które są pamiątkami, których często szukamy po zawodach. Podczas startu ludzie nie mają do tego głowy, a my to robimy dla nich i za nich. Czyż to nie jest komfortowa sytuacja.

Plany na przyszłość

Chciałbym żeby w naszej lidze MLS zawodnicy nie byli anonimowi, żeby mieli miejsce i czas na to by się zaprezentować, a dla kibiców i innych wędkarzy chcielibyśmy pokazać jak i czym łowili najlepsi, no i gdzie jest ukryta tajemnica sukcesu.

To czym pływają, czym łowią, jakie mają sposoby najlepsi zawsze ciekawiło ludzi, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i wiedzę o wędkarstwie i jest to na pewno ważny dla nas kierunek.

Na pewno pomysłów nam nie brakuje, bo jest tu moim zdaniem ogrom przestrzeni do tego żeby rozwijać ten projekt, a że w końcu znalazłem fajny i odpowiedni do tego zespół, z którym praca to przyjemność tak więc działamy i będziemy Was zaskakiwać jeszcze nie raz.

Z drugiej strony jest to odkrywanie i tworzenie nowych rzeczy, co jak wiecie nie jest łatwe, tak więc chciałbym część tej odpowiedzialności przekazać i dodać, że to nie my tylko zawodnicy uczestniczący w naszej lidze ją tworzą, a my tylko Wam w tym chcemy pomóc…

Cały czas szukamy osób i firm do współpracy nad naszym projektem, także zapraszamy wszystkich chętnych bez wyjątków do kontaktu.

Maciej Żejmo tel: 506 436 616 email: ligamls@op.pl